Гріхи проти третьої Божої заповіді

Share
Що робити, а чого уникати, щоб виконати третю заповідь Божу?

Догматична конституція про святу літургію говорить: «Встановлення неділі сприяє тому, щоб «усі могли користуватися достатнім відпочинком і дозвіллям для родинного, культурного, суспільного та релігійного життя» (II Ватиканський Собор, Догматична конституція про святу літургію «Священний Собор» 67).

Святковий день — це час відпочинку, призначений для спілкування з Богом і ближніми, для діл милосердя, співпраці, любові. «У неділю і свята не можна виконувати важкої фізичної праці і змушувати інших до неї, а також займатися будь-якою діяльністю з метою заробітку. Далекими від християнського розуміння відпочинку є такі форми розваг, які забирають час, призначений для прослави Бога та діл милосердя» (Катехизм УГКЦ 985).

Важливо подбати про тих людей, які з поважних причин не можуть взяти участь у святкуванні дня Господнього разом з парафіяльною спільнотою. Можемо відвідати їх, допомогти їм бути присутніми на Божественній Літургії або подбати, щоб їх відвідав священик.

У день Господній зберіться разом і переломіть Хліб та дякуйте, визнавши раніше свої гріхи, щоб чиста була ваша жертва (Наука дванадцятьох апостолів).

Участь у Божественній Літургії в неділі та святкові дні є виявом і підтвердженням нашої єдності у вірі та любові з Богом і Церквою.

Крім участі в богослужіннях у храмі, віруючий християнин святкує святий день, глибше пізнаючи свою віру, утримуючись від важкої праці та чинячи діла милосердя (відвідує хворих, немічних, допомагає нужденним тощо). Святкуючи святий день, християнин видимо засвідчує свою віру власними вчинками, способом життя, відносинами з іншими, визнає себе учнем Христа і членом Церкви (пор. Катехизм УГКЦ 839).

До виховної сили Церкви належить і те, що в неділю і свята сходяться усі в церкві, як діти однієї родини сходяться в домі батька. Багаті і вбогі, вчені і прості, старі й молоді через мудрий провід Церкви зближаються до себе. Церква всім пригадує їхні взаємні обов’язки і всім голосить закон любови (митрополит Андрей Шептицький, Про святкування неділі 2).

Для кращого розуміння святкування неділі застановімось над питаннями:

  • Який християнський зміст святкування неділі?
  • Як я святкую день Господній?
  • Що хочу змінити у моїх звичаях відпочинку?

А також у Катехизмі УГКЦ «Христос — наша Пасха» самостійно прочитайте:

  • Тижневе коло молитви // Катехизм УГКЦ «Христос — наша Пасха», 555-559.
  • Християнська вартість відпочинку // Катехизм УГКЦ «Христос — наша Пасха», 983-985.

За книгою: Божі заповіді та Євангельські блаженства (Катехуменат і катехизація дорослих у УГКЦ).

Фото, ілюстративне: Thomas Wolter із сайту Pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *