Третя Божа заповідь: Пам’ятай день святий святкувати

Share

«Цей день учинив Господь, радіймо й веселімся в ньому!» (Пс. 118:34). Чого навчає Бог третьою заповіддю?

Бог створив людину і покликав її до щастя, до святості. Однак, знаючи її слабкість, знаючи, що в буденному житті під напливом щоденних турбот і труднощів, людина схильна віддалятися від початкового стану радості і миру, Бог встановив третю заповідь «День святий святкувати», щоб допомогти людині повернутися до первинного стану, освятити її, а через неї весь світ.

Для християнина «день святий» – неділя – є часом для того, щоб застановитися над власним життям, щоб заглибитися у власне сумління та очистити його. Це виокремлений життєвий простір, час, щоб наблизитися до Бога – свого Творця – та до інших людей – наших братів і сестер. Господь заохочує нас відкласти усі життєві турботи і спрямувати свій погляд на Бога, щоб заново відкрити для себе сенс, красу і цінність життя в єдності з Богом та ближніми.

«Старайтеся бодай про це пам’ятати, що це день святий, старайтеся в той святий день більше помолитися, частіше про Бога пам’ятати, серце до неба підносити. Бо можна молитися в кожній ситуації життя, і молитвою стає добра воля людини до Бога молитися» (митрополит Андрей Шептицький, Звернення до вірних, котрі працюють у Німеччині).

Ця заповідь Божа закликає нас жити у свідомості того, що Бог вже вчинив для нас – створення, спасіння – і що продовжує робити для нас особисто, нашої сім’ї, нашого народу. Закликає до участі у Божому житті – увійти в Його радість, яку Він бажає розділити з нами. Саме тому кульмінацією «святкування дня Господнього» є участь у «спільній справі» нашої парафіяльної спільноти – Божественній Літургії, участь у Пресвятій Євхаристії.

Третьою заповіддю Бог підкреслює, що людина має право на взаємини з Богом і що це є великою честю для неї. Водночас ця Божа заповідь вказує на обов’язок плекати, розвивати, поглиблювати ці взаємини.

За книгою: Божі заповіді та Євангельські блаженства (Катехуменат і катехизація дорослих у УГКЦ).

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *