Багато чи мало?

Share

В одному місті жили три дуже заможних чоловіки. І було у кожного із них по три тони золотого піску. Якось, роздумуючи про швидкоплинність людського життя, вони вирішили обдарувати своїм багатством місто, в якому мешкали.

Перший багач загрузив увесь свій золотий пісок у гвинтокрил та розвіяв його над містом. Проте від такого його вчинку людям не стало жити легше: адже не будуть вони збирати ледь помітні золоті піщинки, розвіяні по цілому місту.

Другий багач відлив золоті монети та роздав кожному по одній. Проте і цього було мало, щоби перемінити та покращити життя людей. Золото, котре отримали бідняки, досить швидко закінчилося, бо ж на нього не купиш всього вдосталь. І залишилися від нього тільки солодкі згадки.

Третій багач продав весь золотий пісок, а за виручені гроші побудував будинки бідним, створивши їм умови для гідної праці, а згодом вже їхні діти будували дитячі садочки та школи.

Здавалося б, що кожен із багачів віддав все своє золото й кожен мав благородну мету: полегшити життя людей. Проте такими різними були їхні досягнення та результати. Минули роки, про перших двох багачів та їхні вчинки, залишилися тільки записки у міському архіві. А про третього – й по сьогодні йде слава: його щедрість, любов, милосердя та мудрість люди пам’ятають не одне покоління.

Фото ілюстративне: Pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.