Направляй своє серце

Share

Всі ми чули такий відомий вислів: «Слідуй за своїм серцем». І всі ми вважаємо, що наше серце – це, ніби своєрідний компас, котрий запровадить нас до істинного щастя, якщо тільки у нас буде достатньо сил та рішучості йти за ним. Та чи правдиве таке розуміння?

На перший погляд може здатися, що ідея «йти за своїм серцем» не така вже й погана, бо уособлює собою духовний пошук. Насправді, вона підкреслює те, що ми шукаємо та прагнемо того, чого дуже бажаємо.

Книга Приповідок пише: «Направляй серце твоє на путь праву» (Прип. 23:19). І продовжує: «Слухай, сину мій, і будь мудрий, направляй серце твоє на путь праву» (Прип. 23:19).

Направляй серце твоє. Святе Письмо навчає нас, як ми повинні відноситися до свого серця, котре може любити чи ненавидіти, цінувати людей чи зневажати їх. І, якщо слухатися Біблії, котра наголошує, що наші серця, якщо їх не стримувати, будуть прямувати або за любов’ю, або за ненавистю у всіх напрямках людського життя. «Бо де твій скарб, там буде і твоє серце… Ніхто не може двом панам служити: бо або одного зненавидить, а другого буде любити, або триматиметься одного, а того знехтує. Не можете Богові служити – і мамоні» (Мт. 6:21;24). Як бачимо, наші серця необхідно направляти від примарної любові та скарбів до того, що, насправді, є прекрасним та цінним.

Нове серце зі старими проблемами.

Всі ми знаємо, що наші почуття «воюють всередині нас» (Як. 4:1). Нове «Я» «радіє Божому закону», в той час, коли старе «Я»  «веде війну проти закону Божого» (Рим. 7:22-23). Оскільки у нас є ці дві природи, Біблія закликає направляти своє серце, а не іти за ним. Ми повинні направляти його подалі від грішних та руйнівних речей, котрі підкріпляють наше старе «Я» та направляти його до чистих, чудесних та істинних цілей, котрі Бог задумав, щоби підкріпляти наше нове «Я».

Поради: куди саме слід направляти своє серце.
Направляйте своє серце до чеснот, щоби отримати мудрість Божу.

Бог дає нам важливі чесноти, котрі допоможуть нам віднайти мудрість, щастя та радість. Він закликає ділитися ними зі своїми дітьми та рідними, щоби усі дізналися, який добрий є наш Господь.

Направляй своє серце від лихих доріг, щоби оминути небезпечних людей.

Навколо нас так багато людей, котрі бажають нашкодити нам, тому ми маємо бути обережними. Сильні люди найчастіше можуть використовувати свій статус, вплив та багатство, щоби скомпрометувати нас, якщо ми не будемо зберігати ясну голову та проявляти самовладання. Користолюбні люди можуть обманути нас, спочатку показавши себе добрими та лагідними, а вже згодом відкрити своє істинне обличчя. Тому ми повинні направляти своє серце до людей, котрі можуть дати слушні та добрі поради, поспівчувати та допомогти.

Направляй своє серце від спокус, оминай гріховні тенета та виривайся із них.

Тут важливо навчитися не служити грошам, бо вони не приносять правдивого та істинного щастя. Остерігатися використовувати свою силу, щоби обманювати та залякувати, бо це противиться волі Божій. Остерігатися сексуальної спокуси, яка має занадто велику силу та вплив на людське життя, й може легко спустошити та внести розлад у сім’ї. Слід також остерігатися залежностей від різних хімічних речовин, які руйнують фізичне та психологічне здоров’я. Нам слід направляти своє серце в те тихе та мирне русло, яке допоможе розпізнати всі ті хитрі пастки диявола й допоможе оминути їх.

Ідімо за добрими скарбами.

Найкращу пораду ми знаходимо у книзі Псалмів: «Втішайся в Господі, і він сповнить тобі бажання твого серця» (Пс. 37:4). Чим більше ми будемо захоплюватися Господом, тим більше ми будемо бачити та насолоджуватися всім тим, що Він нам посилає. І тільки тоді ми зможемо полюбити «…усе, що лиш правдиве, що чесне, що справедливе, що чисте, що любе, що шанобливе, коли якась чеснота чи що-небудь похвальне, – про те думайте!» (Фил. 4:8). Направляймо своє серце в Божу русло, тоді він Сам здійснить усі наші бажання й сподівання.

Зображення ідюстративне Pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.