6 речей, яких не варто робити на Facebook, щоб не зруйнувати стосунків

Share

Зрада, брехня, відсутність спільних інтересів, не та людина. Це одні з найбільш поширених причин розлучень. А соціальні медіа?
І все ж таки. Активність у соціальних медіа може, всупереч видимості, мати багато спільного з розлученням. Ідеться навіть не про те, що матеріали з Facebook дедалі частіше стають доказами під час судових слухань про розлучення. Безрозсудне користування благами інтернету може відбитися на наших стосунках і на тому, як ми їх сприймаємо. Прочитайте те, чого не слід робити, щоб не зіпсувати відносин із близькою людиною.

1. «Прокрутка» Facebook у присутності партнера
Одна з дій, які випробовують стосунки (а насамперед, терпеливість партнера), це постійне заглядання в свій смартфон, планшет або ноутбук. Так, ніби пристрій зрісся з твоєю рукою!
Твоя кохана людина сподівається на приємну розмову, може, навіть, на романтичний вечір, а ти постійно дивишся нові фотографії друзів, відповідаєш на новини, коментуєш.
Так, так, я знаю, що FOMO (англійською fear of missing out — «страх щось пропустити») це дуже важлива справа, але ніщо так не потрібно шлюбу, як відключити всі ґаджети, залишити термінові справи і бути разом. Хоча би півгодини на день.

2. Відсутність щирості
Якщо ви поновлюєте шкільні або студентські знайомства, але не говорите про це співподругові, то щось тут не так. Ви, напевно, не хотіли би, щоб ваш партнер приховував від вас, із ким він витрачає час у мережі.
Такі таємниці не покращують взаємин. Це не означає, звісно, що потрібно пояснювати кожне повідомлення; без надмірностей! Але варто бути щирим щодо того, що ви робите в інтернеті, аби уникнути непорозумінь.

3. Контакти з колишніми партнерами
Поновлення знайомства з колишнім партнером може перемістити вас у той час, коли життя було таким безклопітним, а найбільшою турботою було підготувати курсову роботу. Спогади побачень, листів чи божевільних пригод, звісно, можуть бути приємними, якщо не ведуть ні до чого більшого й не призводять до того, що ви раптом починаєте порівнювати екс-партнера з нинішнім. Таке порівняння навряд чи буде корисним. Адже й ви теж сильно змінилися!

4. Інші подружжя кращі
Facebook — жорстокий. Там кожна пара здається ідеальною! Так легко гарно вбратися, вийти з чоловіком на вулицю і клацнути селфі, доповнене красномовним хештегом. «У них така гармонія!» — думаєш.
Але це тільки частина реальності! У кожної пари бувають кращі й гірші дні. Я, напевно, не знаю такої, яка б ніколи не сварилася. Іноді літають тарілки, а слова колючі, мов бритва. Таке навряд чи побачиш в Інстаграмі (хіба що хтось — ексгібіціоніст із мазохістськими нахилами).
При перегляді Facebook може скластися враження, ніби вас оточують тільки ідеальні подружжя. Все так чудово. Тоді недоліки у власних відносинах починають більше дошкуляти. Тому припиніть приймати зріз реальності за ціле, не порівнюйте себе і …черпайте з інших джерел. А оскільки С., чоловік Р., приносить їй квіти без приводу (і вона, звісно, щоразу ставить їх на «Фейс») або створює для неї імпровізований автомобільний кінотеатр на подвір’ї, то… беріться до роботи!

5. Забагато особистої інформації
Інтимні подробиці про ваші стосунки ніколи не повинні потрапити в соціальні медіа. Це очевидна теорія. А як це виглядає на практиці? З Facebook ми можемо дізнатися майже все про пари, зокрема й про те, як вони проводять свій час, що вони читають, куди їдуть у відпустку і на вихідні за місто, і навіть про те, що й де вони їдять.
Півбіди, якщо обоє мають акаунти в соціальних мережах і обоє свідомо обирають таке ділення особистим життям. Гірше, якщо один із них має слабке уявлення про те, що робить в мережі інший. Більш того, ваших друзів, серйозно беручи, не дуже цікавлять інтимні подробиці вашого життя, проте зраджені таємниці призводять до зниження довіри між партнерами.

6. Життя самотнього здається таким привабливим!
Романтичні побачення, повні пригод поїздки по всьому світу, спортивні заходи, концерти, ресторани для гурманів… Коли дивишся на пости знайомих вільних-неодружених, аж серце стискається від заздросщів. Ось тільки життя самотнього теж має свої недоліки. І один із них… це самотність. Можливо, саме тому найбільш продаваним різдвяним подарунком останнім часом була паличка для селфі.
Звісно, все це я пишу, б’ючи себе в груди і роблячи особистий іспит совісті з моєї діяльності в соціальних медіа. Що ж, ніхто не досконалий. Але є певні способи для того, щоби хоч трохи наблизитися до ідеалу.
Які? Залиште трохи місця тільки для себе. Мої друзі, які провадять активне життя в мережі, ведуть блоги тощо, кажуть, що хоча вони багато показують на Facebook, та це лише маленька частина їхнього світу. Кілька хвилин з усієї 24-годинної доби. Решта — лише для їхніх очей.

* На підставі тексту Huffington Post із заявами адвокатів, що займаються розлученнями, до яких були причетні соціальні медіа.
Марта Бжезінська-Валєщик, Aleteia

Джерело: CREDO

Share

One thought on “6 речей, яких не варто робити на Facebook, щоб не зруйнувати стосунків

  • 27/10/2016 о 14:21
    Permalink

    Цілком згідний із автором: не завжди треба виносити на оглядини цілому світу певні речі. Не треба інших судити по обгортці, як там у нашій приказці: у сусіда жінка краща… просто треба кожному для себе вирішити, що слід публікувати у соцмережах, а що ні. Дякую за цікаві дописи.

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *