Краще бути бідним та чесним
«Краще бути бідним та чесним, аніж дурним з нещирими устами, котрий бреше людям та обманює їх» (Муд. 19:1).
Бог ніколи не благословляє нечесність. В книзі Мудрості читаємо: «Вага й терези належать Господеві: всі важки в мішку – його робота» (Муд. 16:11). Якщо ми бажаємо, щоби Бог благословляв наші фінанси, то самі маємо бути чесними відносно них. Це стосується і заробітної платні, і податків, і утримання робітників.
Чому це так важливо? Коли людина проходить через фінансові труднощі, то завжди з’являється спокуса відмовитися від своєї чесності та обманути, щоби звести кінці з кінцями. Піддавшись цій спокусі, людина завжди програє, забуваючи чи не усвідомлюючи, що на небеса вона візьме свої добрі вчинки, своє праведне життя, а не гроші, маєтки та скарби.
Прибуток, котрий достається нечесним шляхом завжди приносить проблеми. Чому так? Якщо людина краде в іншої, то знайдеться хтось такий, хто обікраде і її саму. Якщо людина обманює інших, то її також обманять у житті. Тільки те, що буде посіяне, те можна буде й пожати.
Бути чесним у своїх фінансах – це не рішення, котре має прийнятися раз і назавжди. Це щоденне рішення. Звичайно, що буде чимало спокус, щоби збрехати, щоби обманути, щоби обікрасти. Проте, пам’ятаймо, що Бог говорить, якщо ми будемо чесними перед Ним, то нам ніколи не прийдеться турбуватися та переживати за свої фінанси.
Фото, ілюстративне: dozemode із сайту Pixabay