Ми не знаємо, що робить Бог
Чи задумувалися ми колись, якими незвичайними були всі ті події, пов’язані із народження Месії? По-різному люди уявляли прихід Месії, але ніхто не думав, що він відбудеться саме так. Ніхто не розумів, що відбувається, коли Син Божий прийшов у світ. Ніхто не бачив повної картини, окрім Самого Бога.
Несподіваний Месія
Ті, хто очікували народження Месії, добре розуміли пророцтво Ісаї: «Оце ж сам Господь дасть вам знак: Ось дівиця зачала, і породить сина і дасть йому ім’я Еммануїл» (Іс. 7:14). В цьому пророцтві Божі шляхи були набагато ширшими, аніж Його народ уявляв собі.
Не з того міста
Ніхто не очікував, що Бог вибере собі нічим непримітне місто Назарет, де буде зростати Його Син. Із цього міста ніколи не було пророків: «…з Галилеї пророк не приходить» (Ів. 7:52). Та й нічого доброго не виходило з нього: «А що доброго може бути з Назарету?» (Ів. 1:46). Та й сам пророк говорив, що Месія буде походити із Вифлеєму: «Ти ж, Вифлеєме-Ефрато, занадто малий єси, щоб бути між тисячами Юди. З тебе вийде мені той, хто має бути Володарем в Ізраїлі; його походження із давніх-давен, з днів споконвічних» (Міх. 5:1).
І, справді, Він прийде із Вифлеєму. Хто ж міг передбачити, що Цезарю Августу заманеться видати наказ про перепис. І тоді молода дівчина, котра носила під серце Немовля і її немолодий чоловік, вимушені відправитися із Назарету у Вифлеєм, якраз у той час, коли здійснювалося пророцтво: «Тими днями вийшов наказ від кесаря Августа переписати всю землю. Перепис цей, перший, відбувся, коли Сирією правив Киріній. І йшли всі записатися, – кожний у своє місто. Пішов також і Йосиф з Галилеї, з міста Назарету в Юдею, в місто Давида, що зветься Вифлеєм, бо він походив з дому й роду Давида, щоб записатися з Марією, зарученою своєю, що була вагітна» (Лк. 2:1-5).
І хто міг уявити, що у Вифлеємі не знайдеться місця для народження довгоочікуваного Месії, окрім печери, котра служила прихистком для тварин.
Його народження зустрічають пастухи та погани…
Коли Він народився, гучні ангельські співи залунали для… пастухів. Про Його народження дізнаються мудреці. Бог приводить їх до Свого Сина через зірку. Чому саме тільки ці люди першими привітали Месію?
Відповідь дубе проста: «Бог вибрав немудре світу, щоб засоромити мудрих, і безсильне світу Бог вибрав, щоб засоромити сильних, – і незначне світу та погорджене Бог вибрав, і те, чого не було, щоб знівечити те, що було» (І Кор. 1:27-29).
Бог вибрав такі шляхи для Свого Сина, котрі видаються нам незрозумілими. Тут було усе: і благоговіння, і здивування, і нерозуміння, і страх, і розчарованість. Проте вся ця мозаїка згодом сходиться в одне ціле.
Велика радість у наші дні.
Різдво приходить до нас як чудесний дар. Бог посилає Свого Сина, щоби відкупити нас від безнадійного нещастя; для цього Він вибирає просту дівчину, щоби вона виносила на народила Немовля; Він вибирає цілу імперію для здійснення Своїх пророцтв; вибирає місто народження Ісуса з досить поганою репутацією; ясла для тварин обирає як колиску ля Свого Сина; поган та простих людей – першими відвідувачами й свідками народження довгоочікуваного Месії. Ось таким є наш Бог. «Коли Бог за нас, хто проти нас?» (Рим. 8:31).
Бог завжди бачить цілу картину, у Своїй мудрості Він все провадить у правильному напрямку. Він допомагає нам пережити цю найбільшу радість: «Не бійтесь, бо я звіщаю вам велику радість, що буде радістю всього народу» (Лк. 2:10).